
Weidmüller
Product No:
2429870000
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
FUSE TERMINAL, PUSH IN, 4 MM, 36
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
12.578
12.578
10
11.06655
110.6655
25
10.43822
260.9555
50
9.9351
496.755
100
9.746335
974.6335
250
8.488782
2122.1955
500
8.174389
4087.1945
1000
7.859986
7859.986
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Weidmüller |
| Type | Disconnect |
| Color | Black |
| Series | A |
| Package | Box |
| Features | LED |
| Fuse Type | 5mm x 20mm |
| Current - UL | 10 A |
| Voltage - UL | 300V |
| Current - IEC | 6.3 A |
| Voltage - IEC | 36V |
| Product Status | Active |
| Disconnect Type | Fuse, Removable Plug |
| Number of Levels | 1 |
| Stripping Length | 12mm |
| Terminal - Width | 6.1mm |
| Termination Style | Push In, Spring |
| Number of Positions | 2 |
| Material - Insulation | Thermoplastic, Wemid |
| Wire Gauge or Range - AWG | 10-26 AWG |
| Wire Gauge or Range - mm² | 0.5-4mm² |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |