
Weidmüller
Product No:
2464690000
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
SUPPLY TERMINAL, PUSH IN, 6 MM,
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
9.595
9.595
10
8.2175
82.175
25
7.84206
196.0515
50
7.04938
352.469
100
6.674035
667.4035
250
6.048346
1512.0865
500
5.631239
2815.6195
1000
5.318385
5318.385
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Weidmüller |
| Type | Feed Through |
| Color | Beige |
| Series | A |
| Package | Box |
| Features | - |
| Fuse Type | - |
| Current - UL | 38 A |
| Voltage - UL | 300V |
| Current - IEC | 41 A |
| Voltage - IEC | 500V |
| Product Status | Active |
| Disconnect Type | - |
| Number of Levels | 1 |
| Stripping Length | 12mm |
| Terminal - Width | 8.1mm |
| Termination Style | Push In |
| Number of Positions | 4 |
| Material - Insulation | Thermoplastic, Wemid |
| Wire Gauge or Range - AWG | 8-26 AWG |
| Wire Gauge or Range - mm² | 0.5-6mm² |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |