
Weidmüller
Product No:
2466600000
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
FUSE TERMINAL, WITH LED, PUSH IN
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
7.752
7.752
10
6.6424
66.424
25
6.33878
158.4695
50
5.6981
284.905
100
5.39467
539.467
250
4.888928
1222.232
500
4.551754
2275.877
1000
4.298883
4298.883
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Weidmüller |
| Type | Disconnect |
| Color | Black |
| Series | A |
| Package | Box |
| Features | LED |
| Fuse Type | - |
| Current - UL | 16 A |
| Voltage - UL | 300V |
| Current - IEC | 10 A |
| Voltage - IEC | 24V |
| Product Status | Active |
| Disconnect Type | Fuse |
| Number of Levels | 1 |
| Stripping Length | 10mm |
| Terminal - Width | 5.1mm |
| Termination Style | Push In, Spring |
| Number of Positions | 2 |
| Material - Insulation | Thermoplastic, Wemid |
| Wire Gauge or Range - AWG | 12-28 AWG |
| Wire Gauge or Range - mm² | 0.5-2.5mm² |
| Material Flammability Rating | - |