
Weidmüller
Product No:
2482160000
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
FEED-THROUGH TERMINAL BLOCK, PUS
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
2.945
2.945
10
2.24295
22.4295
25
2.10102
52.5255
50
1.8677
93.385
100
1.82704
182.704
250
1.684958
421.2395
500
1.522546
761.273
1000
1.349998
1349.998
5000
1.268792
6343.96
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Weidmüller |
| Type | Feed Through |
| Color | Beige |
| Series | A |
| Package | Box |
| Features | - |
| Fuse Type | - |
| Current - UL | 5 A |
| Voltage - UL | 600V |
| Current - IEC | 17.5 A |
| Voltage - IEC | 500V |
| Product Status | Active |
| Disconnect Type | - |
| Number of Levels | 1 |
| Stripping Length | 8mm |
| Terminal - Width | 3.5mm |
| Termination Style | Push In |
| Number of Positions | 2 |
| Material - Insulation | Thermoplastic, Wemid |
| Wire Gauge or Range - AWG | 14-26 AWG |
| Wire Gauge or Range - mm² | 0.5-1.5mm² |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |