
Weidmüller
Product No:
2482220000
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
PE TERMINAL, PUSH IN, 1.5 MM, NU
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
7.505
7.505
10
5.9204
59.204
25
5.6316
140.79
50
5.11157
255.5785
100
4.909505
490.9505
250
4.331886
1082.9715
500
4.043105
2021.5525
1000
3.754314
3754.314
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Weidmüller |
| Type | Ground, Earth |
| Color | Green, Yellow |
| Series | A |
| Package | Box |
| Features | - |
| Fuse Type | - |
| Voltage - UL | 600V |
| Voltage - IEC | 500V |
| Product Status | Active |
| Disconnect Type | - |
| Number of Levels | 1 |
| Stripping Length | 8mm |
| Terminal - Width | 3.5mm |
| Termination Style | Push In |
| Number of Positions | 2 |
| Material - Insulation | Thermoplastic, Wemid |
| Wire Gauge or Range - AWG | 14-26 AWG |
| Wire Gauge or Range - mm² | 0.5-1.5mm² |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |