
Ohmite
Product No:
251AS100KDS
Manufacturer:
Package:
Axial
Batch:
-
Description:
RES 10 OHM 10% 3.5W AXIAL
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
15.1145
15.1145
10
13.73985
137.3985
25
12.36596
309.149
50
10.64855
532.4275
100
9.78975
978.975
250
9.274508
2318.627
500
8.931026
4465.513
1000
8.518821
8518.821
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Ohmite |
| Series | 200 |
| Package | Box |
| Features | Moisture Resistant, Non-Inductive, Pulse Withstanding |
| Tolerance | ±10% |
| Resistance | 10 Ohms |
| Composition | Ceramic |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 3.5W |
| Package / Case | Axial |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.437" Dia x 1.126" L (11.10mm x 28.60mm) |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 230°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | Axial |
| Temperature Coefficient | 0/ -800ppm/°C |