
Amphenol RF
Product No:
252105
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CONN MCX RCPT STR 50 OHM PCB
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
6.5645
6.5645
10
5.9394
59.394
25
5.61108
140.277
50
5.47409
273.7045
100
5.200395
520.0395
250
4.652948
1163.237
500
4.379253
2189.6265
1000
3.831844
3831.844
2500
3.640248
9100.62
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Amphenol RF |
| Series | - |
| Package | Bag |
| Features | - |
| Includes | - |
| Impedance | 50Ohm |
| Body Finish | Gold |
| Cable Group | - |
| Body Material | Brass |
| Housing Color | Gold |
| Mating Cycles | 500 |
| Mounting Type | Through Hole |
| Connector Type | Receptacle, Female Socket |
| Fastening Type | Snap-On |
| Insertion Loss | 0.1dB |
| Product Status | Active |
| Voltage Rating | 225 V |
| Connector Style | MCX |
| Frequency - Max | 6 GHz |
| Number of Ports | 1 |
| Mounting Feature | - |
| Ingress Protection | - |
| Shield Termination | Solder |
| Base Product Number | 2521 |
| Contact Termination | Solder |
| Dielectric Material | Polytetrafluoroethylene (PTFE) |
| Operating Temperature | - |
| Center Contact Plating | Gold |
| Center Contact Material | Beryllium Copper |