
Amphenol RF
Product No:
252115
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CONN MCX PLUG R/A 50 OHM SOLDER
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
8.1035
8.1035
10
7.28935
72.8935
25
6.8666
171.665
50
6.69066
334.533
100
6.51453
651.453
250
5.810276
1452.569
500
5.458149
2729.0745
1000
4.8243
4824.3
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Amphenol RF |
| Series | - |
| Package | Bag |
| Features | - |
| Includes | 4 pcs - 1 Connector, 1 End Cap, 1 Ferrule, 1 Insulator |
| Impedance | 50Ohm |
| Body Finish | Gold |
| Cable Group | RG-58, 58A, 58B, 58C, 141, 303, LMR-195, Belden B7806A, 9907 |
| Body Material | Brass |
| Housing Color | Gold |
| Mating Cycles | 500 |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line), Right Angle |
| Connector Type | Plug, Male Pin |
| Fastening Type | Snap-On |
| Insertion Loss | 0.1dB |
| Product Status | Active |
| Voltage Rating | 225 V |
| Connector Style | MCX |
| Frequency - Max | 6 GHz |
| Number of Ports | 1 |
| Mounting Feature | - |
| Ingress Protection | - |
| Shield Termination | Crimp |
| Base Product Number | 2521 |
| Contact Termination | Solder |
| Dielectric Material | Polyoxymethylene (POM) Acetal, Polytetrafluoroethylene (PTFE) |
| Operating Temperature | - |
| Center Contact Plating | Gold |
| Center Contact Material | Beryllium Copper |