
Amphenol RF
Product No:
252155
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CONN MCX RCPT R/A 50 OHM PCB
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
10.621
10.621
10
9.55985
95.5985
25
9.006
225.15
50
8.77496
438.748
100
8.54411
854.411
250
7.620406
1905.1015
500
7.158554
3579.277
1000
6.327247
6327.247
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Amphenol RF |
| Series | - |
| Package | Bag |
| Features | - |
| Includes | - |
| Impedance | 50Ohm |
| Body Finish | Gold |
| Cable Group | - |
| Body Material | Beryllium Copper |
| Housing Color | Gold |
| Mating Cycles | 500 |
| Mounting Type | Through Hole, Right Angle |
| Connector Type | Receptacle, Male Pin |
| Fastening Type | Snap-On |
| Insertion Loss | 0.1dB |
| Product Status | Active |
| Voltage Rating | 225 V |
| Connector Style | MCX |
| Frequency - Max | 2.5 GHz |
| Number of Ports | 1 |
| Mounting Feature | - |
| Ingress Protection | - |
| Shield Termination | Solder |
| Base Product Number | 2521 |
| Contact Termination | Solder |
| Dielectric Material | Polytetrafluoroethylene (PTFE) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C |
| Center Contact Plating | Gold |
| Center Contact Material | Brass |