
Amphenol RF
Product No:
252158
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CONN MCX PLUG R/A 50OHM SOLDER
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
12.6825
12.6825
10
11.2385
112.385
25
10.80606
270.1515
50
10.37381
518.6905
100
9.797445
979.7445
250
8.933002
2233.2505
500
8.356656
4178.328
1000
7.665075
7665.075
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Amphenol RF |
| Series | - |
| Package | Bag |
| Features | - |
| Includes | 3 pcs - 1 Connector, 1 End Cap, 1 Insulator |
| Impedance | 50Ohm |
| Body Finish | Gold |
| Cable Group | 0.047" Semi Rigid |
| Body Material | Beryllium Copper |
| Housing Color | Gold |
| Mating Cycles | 500 |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line), Right Angle |
| Connector Type | Plug, Male Pin |
| Fastening Type | Snap-On |
| Insertion Loss | 0.1dB |
| Product Status | Active |
| Voltage Rating | 225 V |
| Connector Style | MCX |
| Frequency - Max | 6 GHz |
| Number of Ports | 1 |
| Mounting Feature | - |
| Ingress Protection | - |
| Shield Termination | Solder |
| Base Product Number | 2521 |
| Contact Termination | Solder |
| Dielectric Material | Polyoxymethylene (POM) Acetal, Polytetrafluoroethylene (PTFE) |
| Operating Temperature | - |
| Center Contact Plating | Gold |
| Center Contact Material | Brass |