
Weidmüller
Product No:
2531290000
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
MULTI-TIER MODULAR TERMINAL, PUS
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
6.365
6.365
10
4.84785
48.4785
25
4.541
113.525
50
4.03655
201.8275
100
3.94877
394.877
250
3.641692
910.423
500
3.290667
1645.3335
1000
2.917726
2917.726
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Weidmüller |
| Type | Feed Through |
| Color | Beige |
| Series | A |
| Package | Box |
| Features | - |
| Fuse Type | - |
| Current - UL | 5 A |
| Voltage - UL | 600V |
| Current - IEC | 22 A |
| Voltage - IEC | 800V |
| Product Status | Active |
| Disconnect Type | - |
| Number of Levels | 2 |
| Stripping Length | 10mm |
| Terminal - Width | 5.1mm |
| Termination Style | Push In |
| Number of Positions | 6 |
| Material - Insulation | Thermoplastic, Wemid |
| Wire Gauge or Range - AWG | 12-28 AWG |
| Wire Gauge or Range - mm² | 0.5-2.5mm² |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |