
Weidmüller
Product No:
2539970000
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
MULTI-TIER MODULAR TERMINAL, PUS
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
4.5885
4.5885
10
3.49505
34.9505
25
3.2737
81.8425
50
2.91004
145.502
100
2.84677
284.677
250
2.625344
656.336
500
2.372321
1186.1605
1000
2.103452
2103.452
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Weidmüller |
| Type | Feed Through |
| Color | Beige |
| Series | A |
| Package | Box |
| Features | - |
| Fuse Type | - |
| Current - UL | 30 A |
| Voltage - UL | 600V |
| Current - IEC | 32 A |
| Voltage - IEC | 800V |
| Product Status | Active |
| Disconnect Type | - |
| Number of Levels | 2 |
| Stripping Length | 12mm |
| Terminal - Width | 6.1mm |
| Termination Style | Push In |
| Number of Positions | 4 |
| Material - Insulation | Thermoplastic, Wemid |
| Wire Gauge or Range - AWG | 10-26 AWG |
| Wire Gauge or Range - mm² | 0.5-4mm² |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |