
Weidmüller
Product No:
2540110000
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
PE TERMINAL, PUSH IN, 4 MM, 800
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
5.8995
5.8995
10
4.49445
44.9445
25
4.21002
105.2505
50
3.74205
187.1025
100
3.66073
366.073
250
3.376034
844.0085
500
3.05064
1525.32
1000
2.704897
2704.897
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Weidmüller |
| Type | Ground, Earth |
| Color | Green, Yellow |
| Series | A |
| Package | Box |
| Features | - |
| Fuse Type | - |
| Voltage - UL | 600V |
| Voltage - IEC | 800V |
| Product Status | Active |
| Disconnect Type | - |
| Number of Levels | 1 |
| Stripping Length | 12mm |
| Terminal - Width | 6.1mm |
| Termination Style | Push In |
| Number of Positions | 2 |
| Material - Insulation | Thermoplastic, Wemid |
| Wire Gauge or Range - AWG | 10-26 AWG |
| Wire Gauge or Range - mm² | 0.5-4mm² |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |