
Ohmite
Product No:
254AS820KDS
Manufacturer:
Package:
Axial
Batch:
-
Description:
RES 82 OHM 10% 11W AXIAL
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
18.2495
18.2495
10
15.94385
159.4385
25
14.40694
360.1735
50
13.68646
684.323
100
13.20633
1320.633
250
12.485964
3121.491
500
12.005739
6002.8695
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Ohmite |
| Series | 200 |
| Package | Box |
| Features | Moisture Resistant, Non-Inductive, Pulse Withstanding |
| Tolerance | ±10% |
| Resistance | 82 Ohms |
| Composition | Ceramic |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 11W |
| Package / Case | Axial |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.437" Dia x 4.126" L (11.10mm x 104.80mm) |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 230°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | Axial |
| Temperature Coefficient | 0/ -800ppm/°C |