
Weidmüller
Product No:
2551510000
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
TERM BLOCK, PUSH IN, 35 MM2, 100
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
12.5685
12.5685
10
11.0618
110.618
25
10.43366
260.8415
50
9.93073
496.5365
100
9.742155
974.2155
250
8.485134
2121.2835
500
8.170874
4085.437
1000
7.856614
7856.614
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Weidmüller |
| Type | Feed Through |
| Color | Beige |
| Series | A |
| Package | Box |
| Features | - |
| Fuse Type | - |
| Current - UL | 113 A |
| Voltage - UL | 1000V |
| Current - IEC | 125 A |
| Voltage - IEC | 1000V |
| Product Status | Active |
| Disconnect Type | - |
| Number of Levels | 1 |
| Stripping Length | 25mm |
| Terminal - Width | 16.0mm |
| Termination Style | Push In, Spring |
| Number of Positions | 2 |
| Material - Insulation | Thermoplastic, Wemid |
| Wire Gauge or Range - AWG | 2-12 AWG |
| Wire Gauge or Range - mm² | 2.5-35mm² |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |