Home / Oscillators / 25QHTF22-4.87424-PD
25QHTF22-4.87424-PD
Mercury United Electronics, Inc.
Product No:
25QHTF22-4.87424-PD
Description:
4.87424 MHz XO 2.5V 2.5X2.0MM PD
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 500
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 5
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Mfr Mercury United Electronics, Inc.
Type XO (Standard)
Output LVCMOS
Series 25QHTF22
Package Strip
Ratings -
Function Standby (Power Down)
Frequency 4.87424 MHz
Mounting Type Surface Mount
Base Resonator Crystal
Package / Case 4-SMD, No Lead
Product Status Active
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Voltage - Supply 2.5V
Frequency Stability ±50ppm
Height - Seated (Max) 0.031" (0.80mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max) 21mA