Home / Oscillators / 25QHTF22-58.6317-PD
25QHTF22-58.6317-PD
Mercury United Electronics, Inc.
Product No:
25QHTF22-58.6317-PD
Description:
58.6317 MHz XO 2.5V 2.5X2.0MM PD
Ratings -
Function Standby (Power Down)
Frequency 58.6317 MHz
Product Status Active
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Voltage - Supply 2.5V
Frequency Stability ±50ppm
Height - Seated (Max) 0.031" (0.80mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max) 24mA