Home / Oscillators / 25QHTF32-106.2517-OE
25QHTF32-106.2517-OE
Mercury United Electronics, Inc.
Product No:
25QHTF32-106.2517-OE
Description:
106.2517 MHz XO 2.5V 3.2X2.5 OE
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 500
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 5
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Mfr Mercury United Electronics, Inc.
Type XO (Standard)
Output LVCMOS
Series 25QHTF32
Package Strip
Ratings -
Function Enable/Disable
Frequency 106.2517 MHz
Mounting Type Surface Mount
Base Resonator Crystal
Package / Case 4-SMD, No Lead
Product Status Active
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Voltage - Supply 2.5V
Frequency Stability ±50ppm
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max) 28mA