Home / Oscillators / 25QHTF32-106.544-PD
25QHTF32-106.544-PD
Mercury United Electronics, Inc.
Product No:
25QHTF32-106.544-PD
Description:
106.544 MHz XO 2.5V 3.2X2.5MM PD
Ratings -
Function Standby (Power Down)
Frequency 106.544 MHz
Product Status Active
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Voltage - Supply 2.5V
Frequency Stability ±50ppm
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max) 28mA