
Amphenol RF
Product No:
262109
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CONN MMCX JACK STR 50 OHM SMD
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
9.0725
9.0725
10
8.16905
81.6905
25
7.69576
192.394
50
7.49854
374.927
100
7.301225
730.1225
250
6.51187
1627.9675
500
6.117221
3058.6105
1000
5.40684
5406.84
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Amphenol RF |
| Series | - |
| Package | Bag |
| Features | - |
| Includes | - |
| Impedance | 50Ohm |
| Body Finish | Gold |
| Cable Group | - |
| Body Material | Brass |
| Housing Color | Gold |
| Mating Cycles | 500 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Connector Type | Jack, Female Socket |
| Fastening Type | Snap-On |
| Insertion Loss | - |
| Product Status | Active |
| Voltage Rating | 170 V |
| Connector Style | MMCX |
| Frequency - Max | 6 GHz |
| Number of Ports | 1 |
| Mounting Feature | - |
| Ingress Protection | - |
| Shield Termination | Solder |
| Base Product Number | 2621 |
| Contact Termination | Solder |
| Dielectric Material | Polytetrafluoroethylene (PTFE) |
| Operating Temperature | -65°C ~ 165°C |
| Center Contact Plating | Gold |
| Center Contact Material | Beryllium Copper |