
Amphenol RF
Product No:
262112
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CONN MMCX PLUG STR 50 OHM SOLDER
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
5.035
5.035
10
4.56855
45.6855
25
4.32744
108.186
50
4.22674
211.337
100
4.02553
402.553
250
3.522372
880.593
500
3.42171
1710.855
1000
2.918524
2918.524
2500
2.717247
6793.1175
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Amphenol RF |
| Series | - |
| Package | Bag |
| Features | - |
| Includes | 2 pcs - 1 Connector, 1 Contact |
| Impedance | 50Ohm |
| Body Finish | Gold |
| Cable Group | RG-405 (.085", .086" Semi Rigid) |
| Body Material | Brass |
| Housing Color | Gold |
| Mating Cycles | 500 |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Connector Type | Plug, Male Pin |
| Fastening Type | Snap-On |
| Insertion Loss | - |
| Product Status | Active |
| Voltage Rating | 170 V |
| Connector Style | MMCX |
| Frequency - Max | 6 GHz |
| Number of Ports | 1 |
| Mounting Feature | - |
| Ingress Protection | - |
| Shield Termination | Solder |
| Base Product Number | 2621 |
| Contact Termination | Solder |
| Dielectric Material | Polytetrafluoroethylene (PTFE) |
| Operating Temperature | - |
| Center Contact Plating | Gold |
| Center Contact Material | Brass |