
Amphenol RF
Product No:
262127
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CONN MMCX PLUG STR 50 OHM SOLDER
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
6.593
6.593
10
5.96505
59.6505
25
5.6354
140.885
50
5.49803
274.9015
100
5.223195
522.3195
250
4.673354
1168.3385
500
4.398462
2199.231
1000
3.848659
3848.659
2500
3.656227
9140.5675
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Amphenol RF |
| Series | - |
| Package | Bag |
| Features | - |
| Includes | 4 pcs - 1 Connector, 1 Barrel, 1 Contact, 1 Insulator |
| Impedance | 50Ohm |
| Body Finish | Gold |
| Cable Group | 0.047" Semi Rigid |
| Body Material | Brass |
| Housing Color | Gold |
| Mating Cycles | 500 |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Connector Type | Plug, Male Pin |
| Fastening Type | Snap-On |
| Insertion Loss | - |
| Product Status | Active |
| Voltage Rating | 170 V |
| Connector Style | MMCX |
| Frequency - Max | 6 GHz |
| Number of Ports | 1 |
| Mounting Feature | - |
| Ingress Protection | - |
| Shield Termination | Solder |
| Base Product Number | 2621 |
| Contact Termination | Solder |
| Dielectric Material | Polytetrafluoroethylene (PTFE) |
| Operating Temperature | - |
| Center Contact Plating | Gold |
| Center Contact Material | Brass |