
Weidmüller
Product No:
2663250000
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
FEED-THROUGH TERMINAL BLOCK, PUS
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
15.637
15.637
10
14.44475
144.4475
25
13.98438
349.6095
50
13.0644
653.22
100
12.880385
1288.0385
250
11.960348
2990.087
500
11.730334
5865.167
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Weidmüller |
| Type | Feed Through |
| Color | Beige |
| Series | A2C |
| Package | Box |
| Features | - |
| Fuse Type | - |
| Current - UL | 175 A |
| Voltage - UL | 1000V |
| Current - IEC | 150 A |
| Voltage - IEC | 1000V |
| Product Status | Active |
| Disconnect Type | - |
| Number of Levels | 1 |
| Stripping Length | 30mm |
| Terminal - Width | 20.0mm |
| Termination Style | Push In, Spring |
| Number of Positions | 2 |
| Material - Insulation | - |
| Wire Gauge or Range - AWG | 8 AWG |
| Wire Gauge or Range - mm² | 10-70mm² |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |