
Weidmüller
Product No:
2668670000
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
MULTI LEVEL INSTALLATION TERMINA
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
2.242
2.242
10
1.69955
16.9955
25
1.5751
39.3775
50
1.41626
70.813
100
1.38168
138.168
250
1.20897
302.2425
500
1.105344
552.672
1000
1.001718
1001.718
5000
0.880821
4404.105
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Weidmüller |
| Type | Feed Through |
| Color | Blue |
| Series | A |
| Package | Box |
| Features | - |
| Fuse Type | - |
| Voltage - UL | - |
| Current - IEC | 24 A |
| Voltage - IEC | 800V |
| Product Status | Active |
| Disconnect Type | - |
| Number of Levels | 1 |
| Stripping Length | 10mm |
| Terminal - Width | 5.1mm |
| Termination Style | Push In |
| Number of Positions | 2 |
| Material - Insulation | Thermoplastic, Wemid |
| Wire Gauge or Range - AWG | 12-28 AWG |
| Wire Gauge or Range - mm² | 0.5-4mm² |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |