
Weidmüller
Product No:
2668710000
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
MULTI LEVEL INSTALLATION TERMINA
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
3.23
3.23
10
2.45955
24.5955
25
2.30394
57.5985
50
2.04801
102.4005
100
2.003455
200.3455
250
1.847598
461.8995
500
1.66953
834.765
1000
1.480318
1480.318
5000
1.391275
6956.375
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Weidmüller |
| Type | Feed Through |
| Color | Blue |
| Series | A |
| Package | Box |
| Features | - |
| Fuse Type | - |
| Voltage - UL | - |
| Current - IEC | 41 A |
| Voltage - IEC | 800V |
| Product Status | Active |
| Disconnect Type | - |
| Number of Levels | 1 |
| Stripping Length | 12mm |
| Terminal - Width | 8.1mm |
| Termination Style | Push In |
| Number of Positions | 2 |
| Material - Insulation | Thermoplastic, Wemid |
| Wire Gauge or Range - AWG | 8-22 AWG |
| Wire Gauge or Range - mm² | 0.5-10mm² |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |