
Weidmüller
Product No:
2668910000
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
MULTI LEVEL INSTALLATION TERMINA
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
4.503
4.503
10
3.4352
34.352
25
3.21746
80.4365
50
2.86007
143.0035
100
2.79794
279.794
250
2.580276
645.069
500
2.331585
1165.7925
1000
2.067342
2067.342
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Weidmüller |
| Type | Feed Through |
| Color | Beige |
| Series | A |
| Package | Box |
| Features | - |
| Fuse Type | - |
| Voltage - UL | - |
| Current - IEC | 24 A |
| Voltage - IEC | 400V |
| Product Status | Active |
| Disconnect Type | - |
| Number of Levels | 2 |
| Stripping Length | 10mm |
| Terminal - Width | 5.1mm |
| Termination Style | Push In |
| Number of Positions | 4 |
| Material - Insulation | Thermoplastic, Wemid |
| Wire Gauge or Range - AWG | 12-28 AWG |
| Wire Gauge or Range - mm² | 0.5-4mm² |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |