
Weidmüller
Product No:
2668990000
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
MULTI LEVEL INSTALLATION TERMINA
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
5.757
5.757
10
4.389
43.89
25
4.11122
102.7805
50
3.65446
182.723
100
3.575135
357.5135
250
3.297032
824.258
500
2.979238
1489.619
1000
2.641598
2641.598
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Weidmüller |
| Type | Feed Through |
| Color | Beige |
| Series | A |
| Package | Box |
| Features | - |
| Fuse Type | - |
| Current - UL | 20 A |
| Voltage - UL | 300V |
| Current - IEC | 24 A |
| Voltage - IEC | 400V |
| Product Status | Active |
| Disconnect Type | - |
| Number of Levels | 2 |
| Stripping Length | 10mm |
| Terminal - Width | 5.1mm |
| Termination Style | Push In |
| Number of Positions | 4 |
| Material - Insulation | Thermoplastic, Wemid |
| Wire Gauge or Range - AWG | 12-26 AWG |
| Wire Gauge or Range - mm² | 0.5-4mm² |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |