
Weidmüller
Product No:
2674560000
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
PE TERMINAL, SNAP IN, 2.5 MM, 80
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
6.156
6.156
10
4.68825
46.8825
25
4.39128
109.782
50
3.90336
195.168
100
3.81843
381.843
250
3.52146
880.365
500
3.182044
1591.022
1000
2.821405
2821.405
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Weidmüller |
| Type | Feed Through |
| Color | Green, Yellow |
| Series | S |
| Package | Box |
| Features | - |
| Fuse Type | - |
| Voltage - UL | - |
| Current - IEC | 24 A |
| Voltage - IEC | 800V |
| Product Status | Active |
| Disconnect Type | - |
| Number of Levels | 1; Grounded |
| Stripping Length | 10mm |
| Terminal - Width | 5.1mm |
| Termination Style | Push In |
| Number of Positions | 2 |
| Material - Insulation | Thermoplastic, Wemid |
| Wire Gauge or Range - AWG | 14-20 AWG |
| Wire Gauge or Range - mm² | 0.5-2.5mm² |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |