
Weidmüller
Product No:
2710080000
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
PE TERMINAL, PUSH IN, 6 MM, 500
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
9.177
9.177
10
8.26025
82.6025
25
7.78126
194.5315
50
7.58195
379.0975
100
7.382355
738.2355
250
6.58426
1646.065
500
6.185222
3092.611
1000
5.466936
5466.936
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Weidmüller |
| Type | Feed Through |
| Color | Green, Yellow |
| Series | A |
| Package | Bag |
| Features | - |
| Fuse Type | - |
| Voltage - UL | - |
| Voltage - IEC | 500V |
| Product Status | Active |
| Disconnect Type | - |
| Number of Levels | 1; Grounded |
| Stripping Length | 12mm |
| Terminal - Width | 8.1mm |
| Termination Style | Push In |
| Number of Positions | 2 |
| Material - Insulation | Thermoplastic, Wemid |
| Wire Gauge or Range - AWG | 8-22 AWG |
| Wire Gauge or Range - mm² | 0.5-6mm² |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |