
Weidmüller
Product No:
2710090000
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
TEST-DISCONNECT TERMINAL, SCREW
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
9.063
9.063
10
8.15765
81.5765
25
7.68474
192.1185
50
7.48771
374.3855
100
7.290585
729.0585
250
6.502408
1625.602
500
6.108329
3054.1645
1000
5.398974
5398.974
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Weidmüller |
| Type | Disconnect |
| Color | Beige |
| Series | W |
| Package | Box |
| Features | - |
| Fuse Type | - |
| Current - UL | 30 A |
| Voltage - UL | 300V |
| Current - IEC | 30 A |
| Voltage - IEC | 500V |
| Product Status | Active |
| Disconnect Type | Switch, Knife |
| Number of Levels | 1 |
| Stripping Length | 12mm |
| Terminal - Width | 8.1mm |
| Termination Style | Screw |
| Number of Positions | 2 |
| Material - Insulation | Thermoplastic, Wemid |
| Wire Gauge or Range - AWG | 8-22 AWG |
| Wire Gauge or Range - mm² | 0.5-10mm² |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |