
WAGO Corporation
Product No:
279-623/281-410
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
COMPONENT TERMINAL BLOCK; 4-COND
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
9.994
9.994
10
8.7951
87.951
25
8.29502
207.3755
50
7.89545
394.7725
100
7.745445
774.5445
250
6.746064
1686.516
500
6.496195
3248.0975
1000
6.246345
6246.345
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | WAGO Corporation |
| Type | Feed Through |
| Color | Gray |
| Series | - |
| Package | Box |
| Features | Diode |
| Fuse Type | - |
| Voltage - UL | - |
| Current - IEC | 500 mA |
| Voltage - IEC | - |
| Product Status | Active |
| Disconnect Type | - |
| Number of Levels | 1 |
| Stripping Length | 8mm ~ 9mm |
| Terminal - Width | 4.0mm |
| Termination Style | Push In, Spring |
| Number of Positions | 4 |
| Material - Insulation | Polyamide (PA66), Nylon 6/6 |
| Wire Gauge or Range - AWG | 16-28 AWG |
| Wire Gauge or Range - mm² | 0.08-1.5mm² |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |