
WAGO Corporation
Product No:
280-101
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
2-CONDUCTOR THROUGH TERMINAL BLO
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
3.154
3.154
10
2.40445
24.0445
25
2.25226
56.3065
50
2.00203
100.1015
100
1.95852
195.852
250
1.806216
451.554
500
1.6321
816.05
1000
1.447135
1447.135
5000
1.360096
6800.48
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | WAGO Corporation |
| Type | Feed Through |
| Color | Gray |
| Series | - |
| Package | Bulk |
| Features | - |
| Fuse Type | - |
| Voltage - UL | - |
| Current - IEC | 24 A |
| Voltage - IEC | 800V |
| Product Status | Active |
| Disconnect Type | - |
| Number of Levels | 1 |
| Stripping Length | 8mm ~ 9mm |
| Terminal - Width | 5.0mm |
| Termination Style | Push In, Spring |
| Base Product Number | 280 |
| Number of Positions | 2 |
| Material - Insulation | Polyamide (PA66), Nylon 6/6 |
| Wire Gauge or Range - AWG | 12-28 AWG |
| Wire Gauge or Range - mm² | 0.08-2.5mm² |
| Material Flammability Rating | - |