
WAGO Corporation
Product No:
280-524
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
DOUBLE-DECK TERMINAL BLOCK; THRO
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
7.7425
7.7425
10
6.6348
66.348
25
6.33156
158.289
50
5.69164
284.582
100
5.38859
538.859
250
4.88338
1220.845
500
4.546586
2273.293
1000
4.294
4294
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | WAGO Corporation |
| Type | Feed Through |
| Color | Blue, Gray |
| Series | - |
| Package | Box |
| Features | - |
| Fuse Type | - |
| Voltage - UL | - |
| Current - IEC | 20 A |
| Voltage - IEC | 500V |
| Product Status | Active |
| Disconnect Type | - |
| Number of Levels | 2 |
| Stripping Length | 8mm ~ 9mm |
| Terminal - Width | 5.0mm |
| Termination Style | Push In, Spring |
| Number of Positions | 4 |
| Material - Insulation | Polyamide (PA66), Nylon 6/6 |
| Wire Gauge or Range - AWG | 12-28 AWG |
| Wire Gauge or Range - mm² | 0.08-2.5mm² |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |