
WAGO Corporation
Product No:
280-550
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
TRIPLE-DECK TERMINAL BLOCK; THRO
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
10.83
10.83
10
9.5342
95.342
25
8.9927
224.8175
50
8.55931
427.9655
100
8.39686
839.686
250
7.313404
1828.351
500
7.04254
3521.27
1000
6.771676
6771.676
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | WAGO Corporation |
| Type | Feed Through |
| Color | Gray |
| Series | - |
| Package | Bulk |
| Features | - |
| Fuse Type | - |
| Voltage - UL | - |
| Current - IEC | 20 A |
| Voltage - IEC | 500V |
| Product Status | Active |
| Disconnect Type | - |
| Number of Levels | 3 |
| Stripping Length | 8mm ~ 9mm |
| Terminal - Width | 5.0mm |
| Termination Style | Push In, Spring |
| Base Product Number | 280 |
| Number of Positions | 6 |
| Material - Insulation | Polyamide (PA66), Nylon 6/6 |
| Wire Gauge or Range - AWG | 12-28 AWG |
| Wire Gauge or Range - mm² | 0.08-2.5mm² |
| Material Flammability Rating | - |