
WAGO Corporation
Product No:
280-564/281-483
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
3-CONDUCTOR SENSOR SUPPLY TERMIN
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
13.794
13.794
10
12.7357
127.357
25
12.32948
308.237
50
11.51856
575.928
100
11.3563
1135.63
250
10.545114
2636.2785
500
10.342308
5171.154
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | WAGO Corporation |
| Type | Isolated |
| Color | Gray |
| Series | - |
| Package | Box |
| Features | LED, Resistor |
| Fuse Type | - |
| Voltage - UL | - |
| Current - IEC | 20 A |
| Voltage - IEC | 400V |
| Product Status | Active |
| Disconnect Type | - |
| Number of Levels | 2; Connected |
| Stripping Length | 8mm ~ 9mm |
| Terminal - Width | 5.0mm |
| Termination Style | Push In, Spring |
| Number of Positions | 2 |
| Material - Insulation | Polyamide (PA66), Nylon 6/6 |
| Wire Gauge or Range - AWG | 12-28 AWG |
| Wire Gauge or Range - mm² | 0.08-2.5mm² |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |