
WAGO Corporation
Product No:
280-565/280-319
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
2-CONDUCTOR ACTUATOR TERMINAL BL
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
10.2315
10.2315
10
8.7666
87.666
25
8.36646
209.1615
50
7.52077
376.0385
100
7.12025
712.025
250
6.452742
1613.1855
500
6.007724
3003.862
1000
5.673951
5673.951
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | WAGO Corporation |
| Type | Disconnect, Isolated |
| Color | Gray |
| Series | - |
| Package | Box |
| Features | - |
| Fuse Type | - |
| Voltage - UL | - |
| Current - IEC | 6.3 A |
| Voltage - IEC | 125V |
| Product Status | Active |
| Disconnect Type | - |
| Number of Levels | 2 |
| Stripping Length | 8mm ~ 9mm |
| Terminal - Width | 6.0mm |
| Termination Style | Push In, Spring |
| Number of Positions | 3 |
| Material - Insulation | Polyamide (PA66), Nylon 6/6 |
| Wire Gauge or Range - AWG | 12-28 AWG |
| Wire Gauge or Range - mm² | 0.08-2.5mm² |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |