
WAGO Corporation
Product No:
280-578
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
3-CONDUCTOR SENSOR/ACTUATOR TERM
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
12.4355
12.4355
10
10.94305
109.4305
25
10.32118
258.0295
50
9.82376
491.188
100
9.63718
963.718
250
8.393706
2098.4265
500
8.082828
4041.414
1000
7.77195
7771.95
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | WAGO Corporation |
| Type | Feed Through, Isolated |
| Color | Gray |
| Series | - |
| Package | Box |
| Features | - |
| Fuse Type | - |
| Voltage - UL | - |
| Current - IEC | 20 A |
| Voltage - IEC | 400V |
| Product Status | Active |
| Disconnect Type | - |
| Number of Levels | 2; 1 Grounded |
| Stripping Length | 8mm ~ 9mm |
| Terminal - Width | 6.0mm |
| Termination Style | Push In, Spring |
| Number of Positions | 3 |
| Material - Insulation | Polyamide (PA66), Nylon 6/6 |
| Wire Gauge or Range - AWG | 12-28 AWG |
| Wire Gauge or Range - mm² | 0.08-2.5mm² |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |