
WAGO Corporation
Product No:
281-619
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
DOUBLE-DECK TERMINAL BLOCK; THRO
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
8.322
8.322
10
6.56165
65.6165
25
6.24188
156.047
50
5.66561
283.2805
100
5.441505
544.1505
250
4.801338
1200.3345
500
4.481245
2240.6225
1000
4.161162
4161.162
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | WAGO Corporation |
| Type | Feed Through |
| Color | Gray |
| Series | - |
| Package | Box |
| Features | - |
| Fuse Type | - |
| Voltage - UL | - |
| Current - IEC | 26 A |
| Voltage - IEC | 500V |
| Product Status | Active |
| Disconnect Type | - |
| Number of Levels | 2 |
| Stripping Length | 9mm ~ 10mm |
| Terminal - Width | 6.0mm |
| Termination Style | Push In, Spring |
| Number of Positions | 4 |
| Material - Insulation | Polyamide (PA66), Nylon 6/6 |
| Wire Gauge or Range - AWG | 12-28 AWG |
| Wire Gauge or Range - mm² | 0.08-4mm² |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |