
WAGO Corporation
Product No:
281-916
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
2-CONDUCTOR CARRIER TERMINAL BLO
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
6.859
6.859
10
5.2288
52.288
25
4.89782
122.4455
50
4.35366
217.683
100
4.25904
425.904
250
3.927756
981.939
500
3.5492
1774.6
1000
3.146951
3146.951
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | WAGO Corporation |
| Type | Disconnect |
| Color | Gray |
| Series | - |
| Package | Bulk |
| Features | - |
| Fuse Type | - |
| Voltage - UL | - |
| Current - IEC | 10 A |
| Voltage - IEC | 400V |
| Product Status | Active |
| Disconnect Type | Open |
| Number of Levels | 1 |
| Stripping Length | 9mm ~ 10mm |
| Terminal - Width | 6.0mm |
| Termination Style | Push In, Spring |
| Base Product Number | 281 |
| Number of Positions | 2 |
| Material - Insulation | Polyamide (PA66), Nylon 6/6 |
| Wire Gauge or Range - AWG | 12-28 AWG |
| Wire Gauge or Range - mm² | 0.08-4mm² |
| Material Flammability Rating | - |