
Century Spring Corp
Product No:
2813CS
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
COMP O= .360,L= 1.03,W= .045
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
2.4225
2.4225
50
2.3028
115.14
150
2.181514
327.2271
300
2.060332
618.0996
500
1.817958
908.979
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Century Spring Corp |
| Rate | 27.0 lbs/in |
| Finish | Zinc |
| Series | - |
| Package | Box |
| Material | Music Wire |
| End Style | Closed & Ground |
| Free Length | 1.030" (26.16mm) |
| Wire Diameter | 0.045" (1.14mm) |
| Product Status | Active |
| Diameter - Inside | 0.270" (6.86mm) |
| Diameter - Outside | 0.360" (9.14mm) |