
TE Connectivity AMP Connectors
Product No:
281839-5
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CONN RCPT HSG 10POS 2.54MM
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.76
0.76
10
0.7372
7.372
25
0.73416
18.354
50
0.70946
35.473
100
0.594795
59.4795
250
0.557612
139.403
500
0.526642
263.321
1000
0.461576
461.576
2500
0.436791
1091.9775
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | TE Connectivity AMP Connectors |
| Note | Contacts Not Included |
| Color | Black |
| Pitch | 0.100" (2.54mm) |
| Series | HE13/HE14 |
| Package | Bulk |
| Features | - |
| Row Spacing | 0.100" (2.54mm) |
| Contact Type | Female Socket |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Connector Type | Receptacle |
| Fastening Type | Detent Lock |
| Number of Rows | 2 |
| Product Status | Active |
| Base Product Number | 281839 |
| Contact Termination | Crimp |
| Insulation Material | Polybutylene Terephthalate (PBT), Glass Filled |
| Number of Positions | 10 |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |