
WAGO Corporation
Product No:
282-128
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
2-CONDUCTOR FUSE TERMINAL BLOCK;
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
14.459
14.459
10
13.3494
133.494
25
12.92456
323.114
50
12.07431
603.7155
100
11.904355
1190.4355
250
11.05401
2763.5025
500
10.841438
5420.719
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | WAGO Corporation |
| Type | Disconnect |
| Color | Gray |
| Series | - |
| Package | Bulk |
| Features | - |
| Fuse Type | 1 1/4" x 1/4" |
| Voltage - UL | - |
| Current - IEC | 10 A |
| Voltage - IEC | 500V |
| Product Status | Active |
| Disconnect Type | Fuse, Screw Cap |
| Number of Levels | 1 |
| Stripping Length | 12mm ~ 13mm |
| Terminal - Width | 13.0mm |
| Termination Style | Screw |
| Base Product Number | 282 |
| Number of Positions | 2 |
| Material - Insulation | - |
| Wire Gauge or Range - AWG | 10-24 AWG |
| Wire Gauge or Range - mm² | 0.2-6mm² |
| Material Flammability Rating | - |