
WAGO Corporation
Product No:
282-684
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
3-CONDUCTOR THROUGH TERMINAL BLO
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
7.9515
7.9515
10
6.26715
62.6715
25
5.96106
149.0265
50
5.41082
270.541
100
5.19688
519.688
250
4.58546
1146.365
500
4.27975
2139.875
1000
3.974059
3974.059
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | WAGO Corporation |
| Type | Feed Through |
| Color | Blue |
| Series | - |
| Package | Box |
| Features | - |
| Fuse Type | - |
| Voltage - UL | - |
| Current - IEC | 41 A |
| Voltage - IEC | 800V |
| Product Status | Active |
| Disconnect Type | - |
| Number of Levels | 1 |
| Stripping Length | 12mm ~ 13mm |
| Terminal - Width | 8.0mm |
| Termination Style | Push In, Spring |
| Number of Positions | 3 |
| Material - Insulation | Polyamide (PA66), Nylon 6/6 |
| Wire Gauge or Range - AWG | 10-24 AWG |
| Wire Gauge or Range - mm² | 0.2-6mm² |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |