
WAGO Corporation
Product No:
282-698/281-413
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
2-CONDUCTOR FUSE TERMINAL BLOCK;
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
19.9785
19.9785
10
19.18335
191.8335
25
18.51702
462.9255
50
17.85107
892.5535
100
17.318215
1731.8215
250
16.985164
4246.291
500
16.652132
8326.066
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | WAGO Corporation |
| Type | Disconnect |
| Color | Gray |
| Series | - |
| Package | Box |
| Features | LED, Resistor |
| Fuse Type | Blade |
| Voltage - UL | - |
| Current - IEC | 30 A |
| Voltage - IEC | 400V |
| Product Status | Active |
| Disconnect Type | Fuse |
| Number of Levels | 1 |
| Stripping Length | 12mm ~ 13mm |
| Terminal - Width | 8.0mm |
| Termination Style | Push In, Spring |
| Number of Positions | 2 |
| Material - Insulation | Polyamide (PA66), Nylon 6/6 |
| Wire Gauge or Range - AWG | 10-24 AWG |
| Wire Gauge or Range - mm² | 0.2-6mm² |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |