
WAGO Corporation
Product No:
283-104
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
2-CONDUCTOR THROUGH TERMINAL BLO
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
8.265
8.265
10
7.07655
70.7655
25
6.75374
168.8435
50
6.07107
303.5535
100
5.747785
574.7785
250
5.208926
1302.2315
500
4.849693
2424.8465
1000
4.580273
4580.273
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | WAGO Corporation |
| Type | Feed Through |
| Color | Blue |
| Series | - |
| Package | Box |
| Features | - |
| Fuse Type | - |
| Voltage - UL | - |
| Current - IEC | 76 A |
| Voltage - IEC | 800V |
| Product Status | Active |
| Disconnect Type | - |
| Number of Levels | 1 |
| Stripping Length | 16mm ~ 17mm |
| Terminal - Width | 12.0mm |
| Termination Style | Push In, Spring |
| Number of Positions | 2 |
| Material - Insulation | Polyamide (PA66), Nylon 6/6 |
| Wire Gauge or Range - AWG | 6-24 AWG |
| Wire Gauge or Range - mm² | 0.2-16mm² |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |