
Century Spring Corp
Product No:
2832CS
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
COMP O= .984,L= .81,W= .092
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
4.2275
4.2275
50
4.01793
200.8965
150
3.80646
570.969
300
3.59499
1078.497
500
3.17205
1586.025
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Century Spring Corp |
| Rate | 97.0 lbs/in |
| Finish | Zinc |
| Series | - |
| Package | Box |
| Material | Music Wire |
| End Style | Closed |
| Free Length | 0.810" (20.57mm) |
| Wire Diameter | 0.092" (2.34mm) |
| Product Status | Active |
| Diameter - Inside | 0.800" (20.32mm) |
| Diameter - Outside | 0.984" (24.99mm) |