
WAGO Corporation
Product No:
284-604
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
2-CONDUCTOR THROUGH TERMINAL BLO
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
7.562
7.562
10
5.9603
59.603
25
5.66922
141.7305
50
5.14596
257.298
100
4.942375
494.2375
250
4.360918
1090.2295
500
4.070199
2035.0995
1000
3.77947
3779.47
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | WAGO Corporation |
| Type | Feed Through |
| Color | Blue |
| Series | - |
| Package | Box |
| Features | - |
| Fuse Type | - |
| Voltage - UL | - |
| Current - IEC | 57 A |
| Voltage - IEC | 800V |
| Product Status | Active |
| Disconnect Type | - |
| Number of Levels | 1 |
| Stripping Length | 12mm ~ 13mm |
| Terminal - Width | 10.0mm |
| Termination Style | Push In, Spring |
| Number of Positions | 2 |
| Material - Insulation | Polyamide (PA66), Nylon 6/6 |
| Wire Gauge or Range - AWG | 8-24 AWG |
| Wire Gauge or Range - mm² | 0.2-10mm² |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |