
TE Connectivity AMP Connectors
Product No:
284716-3
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CONN RCPT HSG 6POS 4.00MM
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
2.261
2.261
10
2.0121
20.121
25
2.00146
50.0365
50
1.98094
99.047
100
1.817635
181.7635
250
1.807432
451.858
500
1.644032
822.016
1000
1.470438
1470.438
2500
1.35811
3395.275
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | TE Connectivity AMP Connectors |
| Note | Contacts Not Included |
| Color | Brown |
| Pitch | 0.157" (4.00mm) |
| Series | Micro Timer II |
| Package | Bulk |
| Features | Sealed |
| Row Spacing | 0.157" (4.00mm) |
| Contact Type | Tab |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Connector Type | Receptacle |
| Fastening Type | - |
| Number of Rows | 2 |
| Product Status | Active |
| Base Product Number | 284716 |
| Contact Termination | Crimp |
| Insulation Material | Polyamide (PA46), Nylon 4/6, Glass Filled |
| Number of Positions | 6 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 140°C |