
TE Connectivity AMP Connectors
Product No:
284869-2
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CONN PLUG HSG 8POS 2.54MM
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
2.9735
2.9735
10
2.64765
26.4765
25
2.63416
65.854
50
2.60699
130.3495
100
2.350395
235.0395
250
2.336886
584.2215
500
2.161288
1080.644
1000
1.931644
1931.644
2500
1.783055
4457.6375
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | TE Connectivity AMP Connectors |
| Note | Contacts Not Included |
| Color | Gray |
| Pitch | 0.100" (2.54mm) |
| Series | Micro Quadlok |
| Package | Box |
| Features | - |
| Row Spacing | 0.118" (3.00mm) |
| Contact Type | Male Pin |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Connector Type | Plug |
| Fastening Type | - |
| Number of Rows | 2 |
| Product Status | Active |
| Base Product Number | 284869 |
| Contact Termination | Crimp |
| Insulation Material | Polybutylene Terephthalate (PBT), Glass Filled |
| Number of Positions | 8 |
| Operating Temperature | -25°C ~ 85°C |