
WAGO Corporation
Product No:
285-635
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
2-CONDUCTOR THROUGH TERMINAL BLO
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
13.6705
13.6705
10
12.027
120.27
25
11.34376
283.594
50
10.79694
539.847
100
10.592025
1059.2025
250
9.225298
2306.3245
500
8.883621
4441.8105
1000
8.541944
8541.944
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | WAGO Corporation |
| Type | Feed Through |
| Color | Gray |
| Series | - |
| Package | Bulk |
| Features | - |
| Fuse Type | - |
| Voltage - UL | - |
| Current - IEC | 125 A |
| Voltage - IEC | 1000V |
| Product Status | Active |
| Disconnect Type | - |
| Number of Levels | 1 |
| Stripping Length | 23mm |
| Terminal - Width | 16.0mm |
| Termination Style | Push In, Spring |
| Base Product Number | 285 |
| Number of Positions | 2 |
| Material - Insulation | Polyamide (PA66), Nylon 6/6 |
| Wire Gauge or Range - AWG | 2-8 AWG |
| Wire Gauge or Range - mm² | 6-35mm² |
| Material Flammability Rating | - |